Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 21.11.2008, sygn. IPPB2/415-1322/08-2/JS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-1322/08-2/JS
opodatkowania świadczeń medycznych opłacanych przez pracodawcę na rzecz pracowników i członków ich rodzin
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 05.09.2008 r. (data wpływu 12.09.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń zdrowotnych na rzecz pracowników i członków rodzin pracowników - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12.09.2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie świadczeń zdrowotnych na rzecz pracowników i członków rodzin pracowników.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca zawarł umowę o udzielanie świadczeń medycznych ze spółką L-M S.A., której przedmiotem jest zapewnienie opieki medycznej pracownikom Wnioskodawcy. Zgodnie z paragrafem 2 umowy L-M S.A jest obowiązany do udzielania oraz do utrzymywania stanu gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych, do których ponoszenia kosztów zobowiązują Wnioskodawcę przepisy Kodeksu pracy oraz innych ustaw. W szczególności dotyczy to świadczeń zdrowotnych wynikających z: a) Kodeksu pracy oraz rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 30 maja 1996r. w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich wydawanych do celów przewidzianych w kodeksie pracy, b) ustawy z dnia 27 czerwca 1997r. o służbie medycyny pracy. Jednocześnie na mocy paragrafu 3 ust. 4 umowy o świadczenia zdrowotne zleceniobiorca (L-M S.A.) zobowiązuje się do udzielania oraz utrzymywania na rzecz pracowników Wnioskodawcy, dodatkowych świadczeń zdrowotnych, które nie stanowią świadczeń z zakresu medycyny pracy. Uprawnionymi do korzystania z ww. świadczeń medycznych jest 26 pracowników Wnioskodawcy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right