Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.10.2008, sygn. IPPB1/415-1151/08-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB1/415-1151/08-2/AG
Czy w świetle obowiązujących przepisów otrzymany udział kapitałowy związany z wystąpieniem wnioskodawcy ze spółki jawnej będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem dochodowym jako przychód z praw majątkowych? Wnioskodawca wskazuje, że na udział ten składać się będzie: 1. Zwrot wkładów wniesionych wnioskodawcę do tej spółki jawnej, 2. Zwrot kwot ponad wniesione wkłady, których źródłem będą zyski wypracowane w latach poprzednich, pozostawione przez wnioskodawcę w spółce jako zwiększenie kapitałów własnych. Kwoty te zostały już opodatkowane przez wnioskodawcę podatkiem dochodowym od osób fizycznych w rozliczeniu konkretnych lat podatkowych. 3. Zwrot kwot ponad wniesione wkłady oraz opodatkowane zyski z lat ubiegłych pozostawione przez wnioskodawcę w spółce, powstałe w wyniku sporządzenia osobnego bilansu uwzględniającego wartość zbywczą majątku spółki, która to wartość służyć będzie do określenia wartości udziału kapitałowego wnioskodawcy na dzień wystąpienia ze spółki jawnej.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 03.10.2008 r. (data wpływu 07.10.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania wypłaty udziału kapitałowego ponad wartość wniesionego przez wspólnika wkładu do spółki jawnej - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right