Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29.07.2008, sygn. IPPP1-443-1019/08-2/BS, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1-443-1019/08-2/BS

Dotyczy opodatkowania i dokumentowania premii pieniężnych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 20.05.2008 r. (data wpływu 29.05.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie premii pieniężnych - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29.05.2008 r. wpłynął ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie premii pieniężnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca posiada w Polsce sieć punktów gastronomicznych. Punkty gastronomiczne prowadzone są przez Wnioskodawcę jak również przez podmioty trzecie, którym Wnioskodawca dzierżawi własne lokale, nadto część punktów gastronomicznych wchodząca w skład sieci należącej do Wnioskodawcy jest prowadzona przez podmioty trzecie na podstawie umowy franczyzowej zawartej z Wnioskodawcą (jako franczyzodawcą).

Wnioskodawca na podstawie zawartych umów o współpracy nabywa od swoich kontrahentów, zwanych dalej Dostawcami towary (głównie wyroby spożywcze oraz napoje), które są wykorzystywane w ramach prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności gospodarczej. Z uwagi na dynamiczny rozwój sieci punktów gastronomicznych Wnioskodawcy poprzez wzrost liczby punktów gastronomicznych prowadzonych przez dzierżawców oraz franczyzobiorców, strony umowy o współpracy zawarły Aneks, w ramach którego Dostawca zobowiązał się do udzielenia dzierżawcom i franczyzobiorcom, którzy współpracują z Wnioskodawcą takich samych warunków handlowych, jakie przysługują Wnioskodawcy. Jednocześnie Wnioskodawca udzielił Dostawcy poręczenia ograniczonego do określonego w Aneksie pułapu kwotowego w przypadku gdyby dzierżawcy lub franczyzobiorcy nie uregulowali w terminie swoich zobowiązań względem Dostawcy z tytułu zakupu towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00