Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2008, sygn. IP-PB3-423-936/08-2/JG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PB3-423-936/08-2/JG
Czy Spółka ma prawo uwzględnić wydatki poniesione od momentu nabycia środka trwałego (jeśli Spółka posiada rachunki lub faktury), czy też Spółka powinna uwzględniać wyłącznie wydatki poniesione w latach, za które obowiązek podatku w podatku dochodowym nie uległ jeszcze przedawnieniu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 10 czerwca 2008 r. (data wpływu do tut. Biura 17 czerwca 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie odpisów amortyzacyjnych od ulepszonego środka trwałego - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 czerwca 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie odpisów amortyzacyjnych.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
W Polska Sp. z o.o. (zwana dalej Spółką) nabyła w 2000 r. budynek magazynowy, wprowadzając go do ewidencji środków trwałych. Od miesiąca następującego po miesiącu wprowadzenia do ewidencji Spółka rozpoczęła amortyzację dla potrzeb kosztów uzyskania przychodu (kup.) w podatku dochodowym od osób prawnych. Na przestrzeni kolejnych lat (w tym również w roku 2000 i 2001) Spółka ponosiła wydatki na ulepszenie lub rozbudowę tych budynków. Jednakże po zakończeniu kolejnych etapów prac, efektem których było podwyższenie wartości początkowej środka trwałego (np. ze względu na zakończony etap modernizacji budynku), Spółka nie podwyższała wartości początkowej budynku dla potrzeb odpisów amortyzacyjnych. Poniesionych wydatków Spółka nie zaliczała również bezpośrednio do kup. Innymi słowy kolejne etapy ulepszeń, modernizacji, rozbudowy środków trwałych (oraz poniesione w związku z tym wydatki) nie znalazły odzwierciedlenia w rozliczeniach podatkowych Spółki.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right