Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2008, sygn. IP-PP2-443-950/08-2/SAP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-950/08-2/SAP

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 09.06.2008 r. (data wpływu 16.06.2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania preferencyjnej stawki podatku do sprzedaży miejsc postojowych w garażach jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 czerwca 2008 r. został złożony w/w wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania preferencyjnej stawki podatku do sprzedaży miejsc postojowych w garażach.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka jest inwestorem i deweloperem wznoszącym budynek mieszkalny wielorodzinny z usługami w parterze oraz garażem podziemnym usytuowanym w podziemiach budynku. Po wybudowaniu i oddaniu budynku do użytkowania Spółka dokonuje m.in. sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałem we własności wszelkich części wspólnych budynku i innych urządzeń, które nie będą służyły wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali oraz udziałem w prawie wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej, na której budynek został wzniesiony, w tym prawem do miejsca postojowego w garażu podziemnym. Usytuowany w podziemiach budynku garaż z przeznaczeniem na miejsca postojowe nie jest samodzielnym, wyodrębnionym lokalem użytkowym, a jedynie częścią wspólną budynku. Dlatego też w umowie sprzedaży lokalu każde miejsce postojowe zostaje przydzielone do konkretnego lokalu mieszkalnego na zasadach podziału quoad usum, tzn. że w ramach współwłasności nieruchomości wspólnej każdoczesny właściciel lokalu mieszkalnego, na zasadach art. 18 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali, art. 221 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku kodeks cywilny będzie korzystał z miejsca postojowego, usytuowanego w garażu podziemnym tego budynku.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00