Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2008, sygn. IP-PP2-443-117/08-2/KCH, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-117/08-2/KCH
Czy Spółka powinna dokonać korekty faktury VAT w sytuacji, jeżeli po zakończeniu umowy leasingu okazałoby się, że suma otrzymanych w PLN opłat jest inna, niż kwota wykazana na fakturze VAT jako podstawa opodatkowania? Czy na kwoty otrzymywanych opłat dodatkowych (które nie są wynagrodzeniem, lecz mają charakter uboczny związany z własnością i posiadaniem przedmiotu leasingu) X powinien wystawiać odrębne faktury VAT, czy też uwzględnić je w ewentualnej korekcie faktury VAT na dostawę towaru na koniec Umowy Leasingu?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 22 stycznia 2008r. (data wpływu 25 stycznia 2008r.) o udzielenie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie dokonania korekty faktury VAT w sytuacji, gdy po zakończeniu umowy leasingu suma otrzymanych w PLN opłat jest inna niż kwota wykazana na fakturze jako podstawa opodatkowania oraz sposobu wystawiania faktur - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 stycznia 2008r. wpłynął wniosek o udzielenie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie dokonania korekty faktury VAT w sytuacji, gdy po zakończeniu umowy leasingu suma otrzymanych w PLN opłat jest inna niż kwota wykazana na fakturze jako postawa opodatkowania oraz w zakresie wystawiania faktur VAT.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right