Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.02.2008, sygn. IP-PP2-443-646/07-5/PW, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IP-PP2-443-646/07-5/PW
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego, czynności wynikające z umowy, którą Wnioskodawca zamierza zawrzeć są na podstawie art. 15 ust 3 pkt 3 w związku z art. 15 ust. 3a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług wyłączone z zakresu definicji samodzielnie wykonywanej działalności gospodarczej i w konsekwencji nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 29.11.2007r. (data wpływu 30.11.2007r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług twórców i artystów - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30.11.2007r. wpłynął w/w wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania usług twórców i artystów.
W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.
Jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej Wnioskodawca zamierza zawrzeć ze spółką prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie doradztwa farmaceutycznego umowę, na podstawie której zobowiąże się do napisania opracowania pt.: Ogólne podsumowanie jakości dla produktu leczniczego o nazwie X (dalej jako: Utwór). Zamawiający Utwór świadczy m.in. usługi polegające na sporządzaniu dla osób trzecich dokumentacji dołączanej do wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. W myśl § 1 pkt 1 umowy: Zamawiający oświadcza, że w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej przygotowuje na zlecenie podmiotu A dokumentację, dotyczącą produktu leczniczego o nazwie X, dołączaną do wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (Dz. U. Nr 126, poz. 1381 z późn. zm.), Dyrektywą 2001/83/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 6 listopada 2001r. w sprawie wspólnotowego kodeksu odnoszącego się do produktów leczniczych stosowanych u ludzi, Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 16 stycznia 2003 r. sprawie dokumentacji wyników badań produktu leczniczego, w tym produktu leczniczego weterynaryjnego oraz raportów eksperta (Dz. U. Nr 19, poz. 167, 168 z późn. zm.) oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 30 maja 2003r. w sprawie przedstawienia dokumentacji dołączonej do wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego (Dz. U. Nr 154, poz. 1506). Jednym z elementów poprawnie sporządzonej dokumentacji dołączanej do wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego jest zgodnie z przepisami prawa opinia na temat produktu leczniczego wyrażona w formie pisemnej przez osobę posiadającą odpowiednie, udokumentowane kwalifikacje i doświadczenie. Stosownie do postanowień umowy, napisany przez Stronę Utwór ma zostać wykorzystany przez Zamawiającego w procesie sporządzenia dokumentacji dla produktu X, na zlecenie producenta produktu X, Zamawiający oświadcza, iż Utwór zostanie wykorzystany jako część składowa w procesie sporządzania dokumentacji dotyczącej produktu X, o której mowa w pkt 1. W myśl postanowień umowy, Utwór ma zostać napisany z zachowaniem przyjętej u Zamawiającego systematyki, a mianowicie ma zostać podzielony na 4 rozdziały:
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right