Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2008, sygn. ILPB3/423-562/08-5/DS, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB3/423-562/08-5/DS
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością , przedstawione we wniosku z dnia 01 września 2008 r. (data wpływu 10 września 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 10 września 2008 r. został złożony ww. wniosek uzupełniony w dniach 29 i 31 października 2008 r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu zliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.
Sp. z o.o., zmianą umowy Spółki z dnia 8.08.2008 r. (akt not. 2), poszerzyła swoją dotychczasową działalność pogrzebową o działalność rozrywkowo gastronomiczną. W tym celu podpisano umowę najmu na lokal rozrywkowo gastronomiczny. Lokal ten został uprzednio całkowicie przebudowany i oddany Spółce w tzw. stanie początkowym, tzn. bez całkowitego wyposażenia. W związku z tym, Spółka poniosła szereg wydatków związanych z urządzeniem wnętrza, doposażeniem, zakupem narzędzi i urządzeń niezbędnych do wykonywania działalności rozrywkowo gastronomicznej. Dokonano dodatkowych nasadzeń roślinnych (najmowany obiekt to budynek palmiarni), zmodernizowano oczka wodne, zakupiono zastawy stołowe, obrusy, sprzęt nagłaśniający, biurowy, urządzenia fiskalne, itd. Część tych zakupów stanowi dla Spółki środki trwałe, które będą stanowiły koszty poprzez odpisy amortyzacyjne. Jednak pozostała część (której wartość stanowi dla Spółki znaczną kwotę ok. 300 tys. zł) to niskocenne wyposażenie o przewidywanym okresie użytkowania powyżej jednego roku. Wg zasad polityki rachunkowości obowiązującej w Spółce składniki majątkowe, o wartości początkowej do 3.500 zł i okresie użytkowania dłuższym niż rok, odpisuje się w miesiącu ich zakupu w koszty działalności, której mają dotyczyć jako zużycie materiałów.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right