Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 23.04.2008, sygn. IBPP2/443-64/08/ICz/KAN-969/01/08, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-64/08/ICz/KAN-969/01/08
Czy premia pieniężna przyznana w 2007r., za obroty zrealizowane w 2007r., powinna zostać opodatkowana podatkiem od towarów i usług w wysokości 22%?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o. przedstawione we wniosku z dnia 22 stycznia 2008r. (data wpływu 30 stycznia 2008r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania, otrzymanej od kontrahenta z Niemiec, premii pieniężnej - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 30 stycznia 2008r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania, otrzymanej od kontrahenta z Niemiec, premii pieniężnej.
W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca jest firmą handlową specjalizującą się w dystrybucji towarów niemieckiego producenta. W trakcie roku Spółka dokonuje zakupów towarów handlowych od niemieckiej firmy według wcześniej zakontraktowanych cen. Na podstawie zawartej umowy cywilnoprawnej Spółka corocznie, po zakończeniu danego roku kalendarzowego, uzyskuje uprawnienie do otrzymania premii pieniężnej pod warunkiem, że w określonym okresie (w ostatnich dwóch latach) zakupi od niemieckiej firmy określoną ilość towarów. Wysokość wypłaconej premii uzależniona jest tylko i wyłącznie od osiągniętego poziomu obrotów netto z kontrahentem z Niemiec w przeciągu ostatnich dwóch lat kalendarzowych. Ponieważ przyznanych premii pieniężnych nie można przypisać do konkretnej dostawy towarów, dostawca nie dokumentuje ich przyznania fakturą korygującą, a w celach ewidencyjnych wystawia jedynie na rzecz Spółki notę uznaniową opiewającą na kwotę przyznanej premii.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right