Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.10.2008, sygn. ITPP2/443-659/08/EŁ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-659/08/EŁ

Określenie miejsca świadczenia usług pośrednictwa, związanych z dostawą towarów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 lipca 2008 r. (data wpływu 18 lipca 2008 r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług pośrednictwa związanych z dostawą towarów - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lipca 2008 r. został złożony wniosek, o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia miejsca świadczenia usług pośrednictwa związanych z dostawą towarów.

W przedmiotowym wniosku zostały przedstawione następujące dwa stany faktyczne.

  1. Prowadząc działalność gospodarczą zawarła Pani w dniu 10 listopada 2003 r. umowę agencyjną z kontrahentem mającym siedzibę we Włoszech. Zgodnie z treścią powyższej umowy, zobowiązała się Pani, w zakresie działalności przedsiębiorstwa, do stałego pośredniczenia za wynagrodzeniem, przy zawieraniu z klientami umów na rzecz oraz w imieniu zleceniodawcy. Zapis przedmiotowej umowy przewiduje w szczególności umocowania do: składania ofert i przyjmowania zamówień w imieniu zleceniodawcy. Umocowana jest Pani do dokonywania wszelkich czynności, tak faktycznych, jak i prawnych, niezbędnych dla prawidłowego reprezentowania interesów zleceniodawcy. Usługi wykonywane na podstawie umowy agencyjnej, związane są bezpośrednio z dostawami towarów, dokonywanymi przez zleceniodawcę na rzecz ostatecznych odbiorców, którymi są podmioty prawa polskiego. Transport towarów następuje dopiero w wykonaniu umowy zawartej w wyniku Pani działań, z ostatecznym klientem. Towar transportowany jest z terytorium Włoch do Polski. Wskazała Pani, że zleceniodawca podał dla celów rozliczenia podatku od towarów i usług numer, pod którym jest zidentyfikowany na potrzeby podatku od towarów i usług na terytorium państwa członkowskiego, miejsca swojej siedziby, to jest terytorium Włoch.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00