Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25.07.2008, sygn. ITPB2/415-539/08/IB, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/415-539/08/IB

Czy miał Pan obowiązek zapłaty podatku dochodowego za 2007 r. w Polsce?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2007 r. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 5 maja 2008 r. (data wpływu 7 maja 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 maja 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania z tytułu pracy najemnej na pokładzie statku.

Wezwaniem z dnia 18 czerwca 2008 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy zwrócił się o uzupełnienie wniosku poprzez wyczerpujące przedstawienie zaistniałego stanu faktycznego, doprecyzowanie pytania zadanego we wniosku oraz przedstawienie własnego stanowiska w sprawie oceny prawnej tego stanu faktycznego.

Pismem z dnia 27 czerwca 2008 r. uzupełniono wniosek przedstawiając następujący stan faktyczny.

W 2007 r. był Pan pracownikiem firmy zagranicznej mającej siedzibę na wyspie (Wyspy Kanałowe). Firma ta jest częścią korporacji mającą faktyczną siedzibę zarządu w Wielkiej Brytanii (w tzw. relacji firma matka-córka). Jest Pan zatrudniony na stałe i nie pracuje na terenie Polski oraz spędza poza krajem ponad 183 dni w roku. Jest Pan zatrudniony na zasadach kontraktu marynarskiego i pracuje na statku, który jest eksploatowany przez firmę matkę (firmę mającą faktyczną siedzibę zarządu w Wielkiej Brytanii). Na Pana kontrakcie, jak również na przelewach bankowych, widnieje adres spółki mającej siedzibę na. W kontrakcie wskazano, że firma nie odprowadza za Pana podatku, pozostawiając powyższe Panu do uregulowania we własnym zakresie w sytuacji gdyby zachodziła taka konieczność.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00