Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 24.12.2007, sygn. IPPB2/415-182/07-2/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/415-182/07-2/AF
Czy zważywszy na ryczałtowy sposób odpłatności za świadczenia zdrowotne pełny koszt świadczeń zdrowotnych ponoszony przez wnioskodawcę na rzecz spółki medycznej wg zasad opisanych w pkt 50 formularza stanowi koszt uzyskania przychodu dla wnioskodawcy Czy zważywszy na ryczałtowy sposób odpłatności za świadczenia zdrowotne oraz okoliczność, że wnioskodawca nie zna wartości świadczeń zdrowotnych, z których skorzystali w danym miesiącu poszczególni pracownicy w ramach umowy ze spółką medyczną nie ma obowiązku ustalać u pracowników przychodu z tytułu świadczeń zdrowotnych otrzymanych w ramach tej umowy oraz nie ma obowiązku pobierać z wynagrodzeń pracowników podatku dochodowego obliczonego od takich przychodów? Czy zważywszy na ryczałtowy sposób odpłatności za świadczenia zdrowotne oraz okoliczność, że nie zna wartości świadczeń zdrowotnych, z których skorzystali w danym miesiącu poszczególni członkowie rodzin niektórych pracowników w ramach umowy ze spółką medyczną wnioskodawca nie ma obowiązku ustalać u tych członków rodzin przychodu z tytułu świadczeń zdrowotnych otrzymanych w ramach tej umowy i wystawiać oraz przesyłać im informacje o uzyskanych przychodach (np. na druku PIT-8C)?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Państwa przedstawione we wniosku z dnia 19.09.2007 r. (data wpływu 24.09.2007 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie określenia przychodu pracowników, członków ich rodzin, tj. współmałżonka lub partnera życiowego, dzieci do 25 roku życia pozostające na utrzymaniu pracowników z tytułu przyznanych świadczeń medycznych nie wchodzących w zakres medycy pracy - jest nieprawidłowe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right