Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 06.02.2007, sygn. PD.423-68/06, Lubelski Urząd Skarbowy, sygn. PD.423-68/06
Czy użyczenie drogi zakładowej spowoduje powstanie po stronie Spółki przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? Jeżeli tak, to jak ustalić wartość tego przychodu skoro na rynku nie występuje usługa dzierżawy drogi i nie ma się do czego odnieść.
P O S T A N O W I E N I E
Na podstawie art. 216 i art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r. nr 8, poz. 60 z późniejszymi zmianami) stwierdzam, że stanowisko Spółki zawarte we wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych jest nieprawidłowe.
U Z A S A D N I E N I E
Pismem z dnia 7 listopada 2006 r. (data wpływu do tut. Urzędu 10 listopada 2006 r.) Z. S.A. zwróciły się z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie. Z opisanego stanu faktycznego wynika, że na okres remontu mostu na rzece i związanego z tym zamknięcia drogi wojewódzkiej Spółka na podstawie zawartej umowy zezwoliła Zarządowi Dróg Wojewódzkich na bezpłatne używanie drogi zakładowej dla zorganizowania objazdu. Zawarcie tej umowy nie ograniczyło zakresu korzystania z niej przez Spółkę dla prowadzenia działalności. W związku z powyższym Zarząd Dróg Wojewódzkich zobowiązał się do:- prawidłowego oznakowania drogi zgodnie z projektem organizacji ruchu,- letniego utrzymania zapewniającego bezpieczeństwo ruchu drogowego,- zimowego utrzymania w standardzie obowiązującym na drodze wojewódzkiej przez okres remontu. W związku z powyższym Spółka w okresie trwania umowy nie będzie ponosiła kosztów utrzymania zimowego i letniego dróg.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right