Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 06.08.2007, sygn. ZD/4060-40/07, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/4060-40/07
Czy korzystają ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, kwoty zapłacone przez Spółkę z tytułu czesnego za studia podyplomowe oraz za kursy językowe pracowników Spółki?
7 maja 2007r. Spółka złożyła wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji, co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, który następnie został uzupełniony 21 maja 2007r. oraz 20 lipca 2007r.
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Wnioskująca kieruje swoich pracowników na zaoczne studia podyplomowe oraz na kursy językowe, w celu podwyższenia kwalifikacji zawodowych, przydatnych lub niezbędnych do należytego wykonania aktualnej lub przyszłej pracy w Spółce. Pracownicy kierowani na wymienione formy podnoszenia kwalifikacji zawodowych nabywają umiejętności i wiedzę niezbędną w prowadzeniu działalności gospodarczej Spółki, bowiem kierunek studiów, na które kierowany jest pracownik oraz kurs językowy, wiążą się z wykonywaną przez pracownika pracą. Celowość ponoszonego wydatku wyraża się w tym, że przyczynia się on do osiągnięcia lub zwiększenia przychodów przez Spółkę, uzyskiwanych ze źródła przychodów.
Spółka płaci czesne za zaoczne studia podyplomowe lub kwoty należne za kursy językowe bezpośrednio na rachunek uczelni lub podmiotu prowadzącego kurs językowy. Spółka nie opłaca całego czesnego za studia podyplomowe lub całej kwoty należnej za kurs językowy. W innych przypadkach pracownicy skierowani przez Spółkę na zaoczne studia podyplomowe lub kursy językowe płacą samodzielnie z własnych środków pieniężnych za powyższe studia lub kursy językowe, a następnie Spółka zwraca pracownikom część zapłaconych przez nich kwot. Wysokość udziału Spółki w kosztach związanych z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przez pracowników jest określana każdorazowo w umowie z pracownikiem.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right