Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 05.06.2007, sygn. PB/4150-16/07/AD, Urząd Skarbowy Kraków-Śródmieście, sygn. PB/4150-16/07/AD
1. Czy grunt, stanowiący współwłasność małżeńską może zostać wniesiony jako towar handlowy do działalności gospodarczej prowadzonej przez jednego z małżonków. 2. Czy przyjęcie ceny zakupu gruntu jako wartości tego towaru w remanencie początkowym jest poprawne.3. Czy wartość gruntu odpowiadająca udziałowi małżonka przekazana podatnikowi na cele działalności gospodarczej będzie wywoływać u podatnika skutki podatkowe.
POSTANOWIENIE
Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków - Śródmieście działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.- Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 22.03.2007 r., w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu stosowania prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, w części dotyczącej:1.możliwości wniesienia gruntu stanowiącego współwłasność małżeńską jako towaru handlowego do działalności gospodarczej prowadzonej przez jednego z małżonków, oraz ujęcia w remanencie początkowym w/g ceny zakupu towaru handlowego jakim jest grunt stanowiący współwłasność małżeńską, w sytuacji gdy pozarolnicza działalność gospodarcza prowadzona jest przez jednego z małżonków,2.powstania skutków podatkowych u podatnika prowadzącego pozarolniczą działalność gospodarczą, w sytuacji wniesienia gruntu stanowiącego współwłasność małżeńską na cele działalności gospodarczej, - stwierdza, że przedstawione we wniosku stanowisko jest prawidłowe.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right