Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 22.06.2006, sygn. I-2/443/55/06/KW, Lubuski Urząd Skarbowy, sygn. I-2/443/55/06/KW

Czy dostawa towaru od podatnika z Niemiec, który nie jest zarejestrowany w swoim kraju jako podatnik VAT-UE stanowi dla firmy wnioskodawcy WNT?

Pytanie podatnika

Spółka zakupiła towar od kontrahenta z Niemiec, który jest podatnikiem od wartości dodanej w swoim kraju, natomiast nie jest podatnikiem zarejestrowanym dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych (nie posiada numeru VAT-UE). Kontrahent złożył wniosek w stosownym urzędzie, ale w momencie dokonania transakcji nie został jeszcze zarejestrowany. Faktura wystawiona przez kontrahenta zawiera naliczony podatek VAT-16%, według stawki obowiązującej w Niemczech. Czy dostawa towaru od podatnika z Niemiec, który nie jest zarejestrowany w swoim kraju jako podatnik VAT-UE stanowi dla Spółki wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru i czy transakcję należy wykazać w kwartalnej informacji podsumowującej? Transakcja powinna zostać uznana za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, pomimo tego, że kontrahent nie posiada numeru VAT-UE. Transakcję należałoby udokumentować fakturą wewnętrzną i rozliczyć w deklaracji VAT-7 (naliczyć podatek i odliczyć w terminie określonym przez datę wystawienia faktury przez kontrahenta niemieckiego). Transakcje należy również wykazać w informacji podsumowującej z adnotacją, ze kontrahent nie posiada numeru VAT-UE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00