Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 26.10.2006, sygn. II US pb IB / 415 - 66 / 221a/61 / 06 / KSz, Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku, sygn. II US pb IB / 415 - 66 / 221a/61 / 06 / KSz
czy nabycie lokalu mieszkalnego za środki z rachunku oszczędnościowo-kredytowego kasy mieszkaniowej przez osobę, która jest już właścicielem innego lokalu mieszkalnego, jest rozumiane jako wydatek poniesiony na własne potrzeby mieszkaniowe i daje prawo do zachowania uprawnień do odliczeń związanych z oszczędzaniem w kasie mieszkaniowej?
Stan faktyczny
Z pisma podatników wynika, że posiadają rachunek oszczędnościowo-kredytowy kasy mieszkaniowej. W związku z powyższym podatnicy korzystają z ulgi wynikającej z art. 27a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2000 r.,Nr 14, poz. 176 z późn. zm.), w brzmieniu obowiązującym przed dniem 1 stycznia 2002 r. polegającej na możliwości odliczenia od dochodu (przychodu) lub podatku wydatków poniesionych na oszczędzanie w kasie mieszkaniowej. Po zakończeniu okresu oszczędzania, za środki z rachunku oszczędnościowo-kredytowego kasy mieszkaniowej, podatnicy zamierzają zakupić mieszkanie. Podatnicy nadmieniają, że obecnie są już właścicielami innego mieszkania. Na tle przedstawionego stanu faktycznego podatnicy zwracają się z następującymi pytaniami:- czy nabycie lokalu mieszkalnego za środki z rachunku oszczędnościowo-kredytowego kasy mieszkaniowej przez osobę, która jest już właścicielem innego lokalu mieszkalnego, jest rozumiane jako wydatek poniesiony na własne potrzeby mieszkaniowe i daje prawo do zachowania uprawnień do odliczeń związanych z oszczędzaniem w kasie mieszkaniowej?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right