Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 28.11.2006, sygn. DG/423-12/06D31, Pierwszy Urząd Skarbowy w Kaliszu, sygn. DG/423-12/06D31
Jaką stawkę amortyzacji należy zastosować w odniesieniu do środka trwałego (maszyna czyszcząco-zbierająca TASKI SWINGO 3500?
Na podstawie przedstawionych we wniosku informacji ustalono następujący stan faktyczny:
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością dokonała zakupu maszyny czyszcząco-zbierającej TASKI SWINGO 3500 z wyposażeniem, o wartości netto 48.997,50 zł, służącej do profesjonalnego czyszczenia twardych podłóg wewnętrznych. Zgodnie z opisem dokonanym przez producenta Taski Swingo modele 2500 i 3500 są urządzeniami, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne o wysokiej ergonomii i jakości. Przykładem tego jest zastosowanie elektronicznego panelu sterującego umieszczonego na kolumnie kierownicy w miejscu bardzo łatwo dostępnym, zastosowanie hermetycznej elektronicznej płyty głównej. Podzespół jest wykonany w oparciu o najnowszą technologię, co skutkowało zastosowaniem technologii komputerowej i mikroprocesorów. W ten sposób zastąpiono stosowane dotychczas przekaźniki. Ponadto maszyna jest wyposażona w dwa silniki służące do napędu szczotek myjących, jeden silnik służący do napędu maszyny (jazda przód-tył), silnik odkurzacza oraz pompę dozującą. Silniki szczotek są umieszczone w środkowej części maszyny, a ich docisk jest automatycznie dostosowywany przez układy elektroniczne płyty głównej. Silnik jazdy wraz z mostem napędowym jest umieszczony w tylnej części maszyny i napędza oba tylne koła. O prędkości jazdy maszyny decyduje operator poprzez sterowanie pedałem przyspieszenia, a układ elektroniczny dostosowuje wartość napięcia podawanego na silnik jazdy. Silnik odkurzacza i opuszczanie mechanizmu ssawy działają synchronicznie po uruchomieniu jednego przycisku na panelu sterującym. Pompa dozująca zapewnia ekonomiczne gospodarowanie roztworem myjącym w wyniku zintegrowania pompy i parametru prędkości jazdy. Zapewnia to dostarczanie w każdym momencie pracy minimalnie niezbędnej ilości roztworu. Odpowiedzialny za właściwe dozowanie jest układ elektroniczny płyty głównej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right