Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 17.10.2006, sygn. ZP/443-156/06, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZP/443-156/06
Wnioskująca zwróciła się z zapytaniem, czy prawidłowym będzie zaewidencjonowanie udzielonego Jej klientowi, zamawiającemu usługi w drodze przetargu, upustu cenowego od ceny netto usług świadczonych przez Spółkę na zasadach sprzedaży agencyjnej, na podstawie not uznaniowych ?
P O S T A N O W I E N I E
Naczelnik Pierwszego Wielkopolskiego Urzędu Skarbowego w Poznaniu, działając na podstawie przepisów:
- art. 14 a § 1, § 3, § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2005 r., Nr 8, poz. 60 z późn. zm.),
po rozpatrzeniu wniosku w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług, postanawia uznać za prawidłowy pogląd Podatnika, wyrażony w złożonym wniosku.
U Z A S A D N I E N I E
Z przedstawionego w złożonym wniosku stanu faktycznego wynika, iż Wnioskująca jest biurem podróży, którego, zgodnie z wpisem do KRS, wiodącym przedmiotem działalności gospodarczej są usługi turystyczne. Spółka organizuje własne imprezy turystyczne, opodatkowane zgodnie ze szczególnymi procedurami wynikającymi z art. 119 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Jednocześnie, na podstawie zawartych umów agencyjnych, Wnioskująca prowadzi sprzedaż w imieniu i na rzecz touroperatorów i innych podmiotów. Otrzymane wynagrodzenie prowizyjne za przeprowadzone transakcje Spółka przyjmuje jako podstawę opodatkowania dla celów podatku VAT, zgodnie z art. 30 ww. ustawy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right