Interpretacja
Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 02.10.2006, sygn. PI/005-88/05/P/08, Izba Skarbowa w Gdańsku, sygn. PI/005-88/05/P/08
Podatnik zapytuje czy dostawa towarów do Niemiec wykonanych w części z materiałów powierzonych stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów
Decyzja
Dyrektor Izby Skarbowej w Gdańsku działając na podstawie:
- art. 14 b § 5 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.);
zmienia z urzędu postanowienie Naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego w Gdańsku znak PP/443-1/05 z dnia 4 marca 2005r. zawierające interpretację co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w sprawie opodatkowania podatkiem VAT dostawy towarów do Niemiec wykonanych w części z materiałów powierzonych przez kontrahenta niemieckiego.
UZASADNIENIE
Pismem z dnia 3 stycznia 2005r., uzupełnionym pismami z dnia 23 stycznia 2005r. oraz 8 lutego 2005r., Podatnik zwrócił się do Naczelnika Trzeciego Urzędu Skarbowego w Gdańsku z wnioskiem o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w sprawie opodatkowania podatkiem VAT dostawy towarów do Niemiec wykonanych w części z materiałów powierzonych przez kontrahenta niemieckiego.
W złożonym zapytaniu Podatnik wskazał następujący stan faktyczny:
Spółka otrzymała zamówienie na dostawę 23 sztuk kabin sanitarnych do stoczni na terytorium Niemiec. Zamawiający przekazał nieodpłatnie Spółce część elementów wyposażenia do zamontowania w produkowanych kabinach, tj. prysznic przytoaletowy "Combinetta" składający się z główki węża i uchwytu, brzęczyk alarmowy, miska ustępowa WC-EVAC 900. Wartość całego zamówienia wynosi 48.588,00 Euro i obejmuje koszt wszystkich zakupionych i zużytych materiałów, koszt samej usługi, transportu oraz czynności związanych z zamontowaniem nieodpłatnie otrzymanych elementów. Cena jednej kabiny sanitarnej to 2.112,52 Euro. Kwota ta nie obejmuje materiałów przekazanych nieodpłatnie przez Zamawiającego, których wartość wynosi łącznie 465, 90 Euro. Spółka dokonała dostawy przedmiotowych kabin do Niemiec, czego dowodem są potwierdzone dokumenty CMR oraz specyfikacja materiałowa przywołująca zamówiony według dokumentacji typ i numer kabiny bez specyfikowania poszczególnych elementów wyposażenia jako, że przyjmuje się, iż wyrób jest kompletny i zgodny z dokumentacją. Podatnik przedstawił również opis procesu wykonania kabiny sanitarnej, zgodnie z którym, proces zaczyna się od produkcji korpusu kabiny z zakupionych przez Spółkę materiałów podstawowych, tj. stali, materiałów spawalniczych, farb, wełny mineralnej. Następnie montowane są poszczególne elementy wyposażenia, w zależności od typu kabiny, jej przeznaczenia oraz wysokości standardu. Korpus kabiny składa się z podłogi z blachy stalowej, wyłożonej płytkami ceramicznymi, wmontowanych w podłogę syfonów oraz rur odprowadzających wodę, ścian i sufitów panelowych. Następnie wykonywane są wszystkie otwory technologiczne i wzmocnienia, np. na umywalkę, baterie. Wyprodukowany blok kabiny przechodzi w fazę montażu, gdzie wykonuje się instalacje wodną, elektryczną oraz montuje się elementy wyposażenia. Gdy kabina jest już kompletna, wykonuje się próby ciśnieniowe i instalacji elektrycznej oraz silikonuje wszelkie miejsca połączeń.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right