Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 03.10.2006, sygn. 1425/021/443/44/06/IW, Drugi Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1425/021/443/44/06/IW
Czy nabycie towaru od dostawcy chińskiego za pośrednictwem agencji celnej w Niemczech stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru?
POSTANOWIENIENa podstawie:art. 14 a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (j.t. Dz. U. Nr 8 z 2005r., poz. 60 ze zm.)
Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Radomiu:stwierdza, że stanowisko Podatnika zawarte w piśmie złożonym w dniu 06.07.2006r. przez ......... spółka jawna dotyczącym interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE We wniosku z dnia 06.07.2006r. złożonym przez spółkę jawną ........ przedstawiono następujący stan faktyczny:Spółka dokonała nabycia towaru od dostawcy chińskiego za pośrednictwem agencji celnej w Niemczech, gdzie nastąpiła odprawa celna ostateczna będąca potwierdzeniem, że towar przekroczył granicę Unii Europejskiej oraz zapłaciła należne cło wynikające z dokumentu wystawionego przez agencję celną w Niemczech oraz opłaty dodatkowe. Następnie towar został przywieziony do Polski.Podatnik pyta: czy nabycie towaru od dostawcy chińskiego za pośrednictwem agencji celnej w Niemczech stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów? We wniosku przedstawiono następujące stanowisko w sprawie: dostawę towaru należy traktować jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. Do podstawy opodatkowania WNT spółka zaliczyła:wartość towaru,cło,koszty transportu Chiny - Hamburg,ubezpieczenie towaru,opłaty dodatkowe.W dniu 15.09.2006r. Spółka dokonała uzupełnienia złożonego wniosku o następujące informacje:dostawca chiński wystawia faktury za towar na wnioskodawcę; wnioskodawca nie jest zarejestrowany jako podatnik VAT w Niemczech;odprawy celnej w Niemczech dokonuje Międzynarodowa Spedycja Celna, fiskalny przedstawiciel, będący płatnikiem należności celnych, którymi obciąża wnioskodawcę na podstawie wystawionych faktur;razem z towarem wnioskodawca otrzymuje następujące dokumenty: fakturę na zakup towaru z Chin, parking list - zestawienie ilościowo-wagowe zakupionego towaru, dokument przewozowy, zgłoszenie celne wystawione przez Międzynarodową Spedycję Celną w Hamburgu - przedstawiciela fiskalnego, T2L - dokument wystawiony przez Urząd Celny w Hamburgu, informujący o dokonaniu odprawy w Hamburgu, fakturę za transport, rachunek za należności celne.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right