Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 19.05.2006, sygn. 1472/RPP1/443-273/06/IS, Drugi Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1472/RPP1/443-273/06/IS
Dotyczy zastosowania przepisu art. 11 ust. 1 ustawy o VAT.
POSTANOWIENIE
Na podstawie art.14a § 4 w związku z art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) Naczelnik Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie w związku z wnioskiem Spółki z dnia 02.03.2006 r. (data wpływu 02.03.2006 r.), w sprawie udzielenia pisemnej interpretacji co do sposobu i zakresu zastosowania przepisów prawa podatkowego, uzupełnionym w dniu 12.04.2006 r. postanawiauznać stanowisko Podatnika za nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
Z przedłożonego wniosku wynika, że Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej nabywa od kontrahentów z Korei i Tajwanu towary, których transport do Europy odbywa się drogą morską. Odprawa celna w procedurze dopuszczenia do obrotu dokonywana jest na terytorium Niemiec. Podatnik ustanowił w tym celu pełnomocnika do reprezentacji skarbowej, który posiada upoważnienie do dokonywania w jego imieniu odpraw celnych oraz czynności związanych z rozliczeniem na terytorium Niemiec podatku od wartości dodanej z tytułu dokonania przez Spółkę importu towaru. Wnioskodawca korzysta w Niemczech ze zwolnienia od podatku od wartości dodanej, gdyż po dokonaniu importu towar zostaje przemieszczony z Niemiec na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z zaistniałą sytuacją Podatnik zadaje pytanie w jaki sposób należy kwalifikować na gruncie ustawy o VAT przywóz towaru z Korei i Tajwanu do Polski, jeżeli przedmiotowy towar został dopuszczony do obrotu na terytorium Niemiec, a następnie przemieszczony do Polski. W opinii Wnioskodawcy przedmiotowe przemieszczenie nie skutkuje obowiązkiem wystawienia faktury wewnętrznej, ani również wykazania podatku z tego tytułu w deklaracji VAT-7. Spółka pyta również z jakiego dnia powinien być kurs waluty przyjęty do przeliczenia kwoty wykazanej w walucie obcej w przedmiotowej sprawie. Towar wprowadzany jest na stan magazynu po średnim kursie NBP z dnia odprawy towaru w Niemczech - wystawienia niemieckiego dokumentu celnego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right