Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 09.06.2006, sygn. PR415/23/06/PD, Urząd Skarbowy w Wieliczce, sygn. PR415/23/06/PD
Jakie będą skutki podatkowe wystąpienia wspólnika ze spółki cywilnej?
POSTANOWIENIE
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce, działając na podstawie art. 14a par. 1 oraz par. 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja Podatkowa (tekst jednolity z 2005 r. Dz. U. Nr 8 poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 29.03.2006 r. w sprawie interpretacji prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, uznaje stanowisko wyrażone we wniosku za nieprawidłowe, w części dotyczącej kwalifikacji dochodów.
UZASADNIENIE
Stan faktyczny:W dniu 31.12.2005 r. Pani C. przestała być wspólnikiem spółki cywilnej, prowadzi jednak w dalszym ciągu działalność gospodarczą jako wspólnik innej spółki.Spółka, z której wystąpiła, w dalszym ciągu prowadzi działalność gospodarczą. Na podstawie sprawozdania finansowego za 2005 r. wspólnik otrzyma- zwrot wartości wniesionych wkładów oraz spłatę części wartości wspólnego majątku pozostałego po odliczeniu wartości wkładów wszystkich wspólników - jaka odpowiada stosunkowi, w którym występujący wspólnik uczestniczył w zyskach spółki przez okres 10 lat jej trwania- określoną w pieniądzu wartość zbywczą majątku spółki (wartość wolnorynkową), przypadającą na występującego wspólnika, w oparciu o sporządzony w tym celu bilans.Przez wartość zbywczą majątku spółki podatnik rozumie wartość rynkową majątku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right