Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 22.03.2005, sygn. PD-415/7/2004, Urząd Skarbowy w Łukowie, sygn. PD-415/7/2004
Prośba o wyjaśnienie zasad obowiązujących przy zaliczaniu do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowców. Czy przedmiotowe diety stanowią dla przedsiębiorcy koszty uzyskania przychodów.
W dniu 02 marca 2005r., zwrócił się Pan z prośbą o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego, w Pana indywidulanej sprawie, w której nie toczy się postępowanie podatkowe lub kontrola podatkowa, albo postępowanie przed sądem administracyjnym.
W złożonym wniosku prosi Pan o wyjaśnienie zasad obowiązujących przy zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych w odniesieniu do pracowników zatrudnionych na stanowiskach kierowców.
Przedstawiając stan faktyczny wyjaśnia Pan, iż prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych, zarówno na terenie kraju jak i zagranicą. Pana zdaniem, w myśl art. 23 ust. 1 pkt. 52 ustawy z dnia 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych osób prowadzacych działalność gospodarczą i osób z nimi współpracujacych w części przekraczającej wysokość diet przysługujących pracownikom, określoną w odrębnych przepisach wydanych przez właściwego ministra. W wyżej wymienionych przepisie nie wyszczególnia się wyłączeń o charakterze podmiotowym, dlatego też uważa Pan, że pracownikom zatrudnionym na stanowiskach kierowców w Pana firmie transportowej, delegacje przysługują.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right