Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 03.08.2005, sygn. ZDC/415/46/JWR/2005, Urząd Skarbowy Poznań-Nowe Miasto, sygn. ZDC/415/46/JWR/2005

Czy diety wypłacone pracownikowi z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju - korzystają ze zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 16 lit.a) czy ze zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust.1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Pytanie podatnika

Ze stanu faktycznego opisanego we wniosku wynika, iż pracownicy spółki z o. o. wysyłani są za granicę do siedziby kontrahenta w związku z koniecznością niezbędnych uzgodnień projektowych. Czas pobytu jest w każdym przypadku inny, w zależności od problemów, z jakimi spotykają się przy pracach projektowych. Pracownicy przebywający w podróży służbowej otrzymują wynagrodzenie w kraju zgodnie z zawartą umową oraz diety za każdy dzień pobytu poza granicami kraju w wysokości nieprzekraczającej kwoty ustalonej w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej ( Dz.U. 2002, Nr 236, poz. 1991). Pracownicy delegowani są poza stałe miejsce pracy określone w umowie o pracę . Uzyskują wynagrodzenie za pracę określoną w umowie o pracę, niezależnie od miejsca jej wykonywania. Wątpliwości pojawiają się przy interpretacji przepisów art. 21 ust. 1 pkt 16 i art. 21 ust. 1 pkt 20 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych tj. czy w wyżej opisanej sytuacji zachodzi konieczność stosowania ograniczeń w zwolnieniach podatkowych do wysokości 30 diet w danym roku podatkowym. Zdaniem wnioskodawcy w tym przypadku nie mają zastosowania postanowienia art. 21 ust. 1 pkt 20 cyt. ustawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00