Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 17.06.2005, sygn. ZD/406-22/PIT/05, Pierwszy Wielkopolski Urząd Skarbowy w Poznaniu, sygn. ZD/406-22/PIT/05
Czy kwotę zwrotu kosztów zastępstwa procesowego, wypłaconą radcy prawnemu, zatrudnionemu na umowę o pracę, przyznaną prawomocnym orzeczeniem sądowym i przekazaną na konto Jednostki, należy wykazać w PIT-8C?
Z przedstawionego stanu faktycznego wynika, iż Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zatrudnia na umowę o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy, radcę prawnego. W umowie tej określono składniki wynagrodzenia w oparciu o Kodeks pracy i zakładowy regulamin wynagradzania, jako wynagrodzenie zasadnicze oraz premię uznaniową. Od wszystkich składników wynagrodzenia Spółka nalicza i odprowadza zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych według obowiązującej skali oraz składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne. Po zakończeniu roku podatkowego pracownik otrzymał PIT-11. Oprócz wynagrodzenia za pracę, Jednostka wypłaciła radcy prawnemu określoną kwotę, tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego w sprawach przeciwko dłużnikom Spółki. Kwota ta została przyznana prawomocnym wyrokiem sądu i po wpływie na konto Jednostki przekazana radcy prawnemu.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right