Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 25.03.2005, sygn. PD/415-5/05, Urząd Skarbowy w Kościanie, sygn. PD/415-5/05
Czy można odliczyć od dochodu wydatki poniesione w 2004 roku przez osobę niepełnosprawną na używanie samochodu dla potrzeb związanych z przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne w przypadku, gdy osoba ta posiada orzeczenie o niepełnosprawności wydane w 2005 roku, w którym stwierdzono, iż niepełnosprawność datuje się od roku 2001?
Podatnik posiada orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane w dniu 17.01.2005 r. przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Zgodnie z orzeczeniem zaliczono podatnika do osób o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Z orzeczenia wynika, iż stopień niepełnosprawności ma charakter trwały i niepełnosprawność datuje się od 2001 roku. Jednocześnie podatnik wskazał, iż od 04.06.2003 r. posiada orzeczenie lekarza orzecznika ZUS o całkowitej niezdolności do pracy. Podatnik uważa, że w świetle powyższego stanu faktycznego oraz na podstawie obowiązujących przepisów prawnych spełnia warunki do dokonania odliczenia wydatków na cele rehabilitacyjne, poniesionych w 2004 roku - w zakresie objętym orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności - za używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność osoby niepełnosprawnej. Podatnik podkreślił, iż poniesione wydatki nie zostały mu zwrócone w jakiejkolwiek formie, a także że nie zaliczył ich do kosztów uzyskania przychodów ani nie odliczył ich od przychodu na podstawie zryczałtowanego podatku dochodowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right