Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 24.11.2005, sygn. PDP/415-18/05, Urząd Skarbowy w Cieszynie, sygn. PDP/415-18/05
Czy wynagrodzenia pracowników finansowane ze środków bezzwrotnej pomocy zagranicznej podlegają zwolnieniu określonemu w art. 21 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Stan faktyczny opisany przez wnioskodawcę:Stowarzyszenie Wioski Dziecięce w Polsce jest organizacją pozarządową posiadającą osobowość prawną. Działalnością statutową Stowarzyszenia jest opieka nad dziećmi opuszczonymi i osieroconymi. Rodzinny Dom Czasowego Pobytu Dla Dzieci X jest jednostką terenową w/w Stowarzyszenia. Środki na swoją działalność otrzymuje od:1) Międzynarodowego Stowarzyszenia SOS (SOS Kinderdorf International) - są to środki z bezzwrotnej pomocy zagranicznej2) osób fizycznych i prawnych w postaci darowizn3) z działalności promocyjnej, z której środki przeznaczone są na cele statutowe.W/w środki są wydzielone i wpływają na odrębne rachunki bankowe. Na podstawie umowy z Ministerstwem Edukacji z dnia 14 grudnia 1990 roku o utworzeniu stowarzyszenia SOS Association Poland, SOS Kinderdorf International potwierdził zamiar świadczenia pomocy finansowej na rzecz wioski dziecięcej SOS i innych placówek SOS, jak również biura krajowego w Warszawie. Organizacja SOS Children`s Villages International jest międzynarodową organizacją społeczną. Jest to organizacja stowarzyszająca wszystkie kraje stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce należy do tej organizacji i jest przez nią dofinansowywane. Pomoc finansowa dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce jest bezzwrotna. Wynagrodzenia pracowników są finansowane z bezzwrotnej pomocy zagranicznej. Zatrudnieni pracownicy bezpośrednio realizują cele programu finansowanego z bezzwrotnej pomocy zagranicznej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right