Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 04.04.2005, sygn. PP-443/39/2005, Pierwszy Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, sygn. PP-443/39/2005

Podatnik sprowadza z Niemiec "pojazd wyścigowy". Czy stanowi on środek transportu, a co za tym idzie czy ma on obowiązek odprowadzenia do 14 dni podatku VAT oraz czy przysługuje mu z tego tytułu pełne odliczenie podatku naliczonego czy tylko częściowe?

Pytanie podatnika

Stan faktyczny przedstawiony przez podatnika: Podatnik prowadzi działalność wg branż: 92 - związana ze sportem, wyścigi na torach, rajdy,50 - sprzedaż, konserwacja pojazdów samochodowych i ich części,70 i 71 - wynajem pozostałych maszyn, urządzeń i środków transportu,74 - reklama.Na cele prowadzonej działalności postanowił zakupić "pojazd wyścigowy", czyli maszynę poruszającą się tylko po wydzielonych torach wyścigowych. Zakup zostanie dokonany od Firmy niemieckiej - podatnika podatku VAT, zarejestrowanego dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych w Niemczech. Na każde zawody "pojazd" ten przewożony jest na lawecie (przyczepie zarejestrowanej). Pojazd ten nie podlega również rygorom przepisów o ruchu drogowym - nie podlega rejestracji. Mimo, iż wygląda jak samochód osobowy nie służy do przewozu osób - jest w nim miejsce tylko dla kierowcy. Pozostałą przestrzeń zajmują komputery i urządzenia rejestrujące. Według Podatnika pojazd ten klasyfikuje się pod numerem PKWiU 34.10.5. Ponadto uzupełnieniem z dnia 21 marca 2005 r. strona poinformowała, że przedmiotowy pojazd:- nie podlega rejestracji i będzie użytkowany na terenie kraju wyłącznie na obiektach zamkniętych,- jest napędzany silnikiem o pojemności 7.000 cm3,- data dopuszczenia pojazdu do użytku - 2001 rok,- nie można określić przebiegu pojazdu, ponieważ pojazd jest eksploatowany na godziny pracy silnika,- moc silnika przekracza 500 kilowatów. W związku z powyższym wnioskodawca zwraca się z zapytaniem w jaki sposób rozliczyć podatek VAT od zakupu tego pojazdu, który stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00