Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 02.06.2005, sygn. 1473/WV/443/92/57/2005/AN, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1473/WV/443/92/57/2005/AN
Czy przesunięcie towaru będącego własnością spółki A pomiędzy własnym magazynem a składem fabrycznym na terenie Niemiec powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku VAT?Czy obowiązek podatkowy od importu usług świadczonych na terenie Niemiec będzie spoczywał na firmie A?
POSTANOWIENIE
Na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U. z 2005 r Nr 8, poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 02 marca 2005r (data wpływu do tut. urzędu) żądającego udzielenia pisemnej interpretacji w zakresie stosowania przepisów art. 2 ust. 9, art. 11 ust. 1, art. 13 ust. 3, art. 17 ust. 1 pkt.4, art. 22 ust. 1 i ust. 2, art. 27, art. 28 ustawy z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2004r Nr 54, poz. 535 ze zm.) oraz § 4, § 4a - § 4c Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 97, poz. 970 ze zm.)
NACZELNIK TRZECIEGO MAZOWIECKIEGO URZĘDU SKARBOWEGO W RADOMIU
- stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
Czy przesunięcie towaru będącego własnością spółki A pomiędzy własnym magazynem a składem fabrycznym na terenie Niemiec powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku VAT?Czy obowiązek podatkowy od importu usług świadczonych na terenie Niemiec będzie spoczywał na firmie A? Firma A planuje sprzedaż swoich wyrobów na terenie Niemiec za pośrednictwem dwóch firm niemieckich: l.B - dystrybutora, która będzie świadczyć następujące usługi:-odbieranie wyrobów z firmy A w Polsce i przewóz do swoich składów wNiemczech,-magazynowanie wyrobów firmy A na swoich składach,-ubezpieczenie wyrobów firmy A,-konfekcjonowanie wyrobów firmy A,-wywóz wyrobów do klientów na terenie Niemiec,Wyroby znajdujące się na składzie firmy B są własnością firmy A.Firma B wystawiać będzie fakturę po wysyłce do klienta w wysokości 120 euro/paletę za w/w usługi. 2.Firmy C - firmy marketingowej - przedstawiciela firmy A w Niemczech, która będzie świadczyć następujące usługi:-współpraca z firmą B w zakresie dystrybucji, t.j. pilnowanie ilości zmagazynowanych wyrobów i jakości usług świadczonych przez firmę B,-poszukiwanie klientów na terenie Niemiec. Przekazywanie informacji i zamówień do Polski, do firmy A od klientów niemieckich,-pilnowanie wysyłki towarów z magazynów firmy B do klientów niemieckich,-świadczenie usług marketingowych, t.j. udział w targach, organizacja ekspozycji firmy A w sklepach w Niemczech Firma C wystawiać będzie fakturę za swoje usługi po sprzedaży wyrobów przez firmę A Firma A wystawiać będzie:-dokument MM (przesunięcia magazynowego wyrobów firmy A do składów w firmie B). Transport potwierdzony będzie dokumentem CMR. Dokumenty te będą wystawiane w momencie transportu z firmy A w Polsce do składu firmy B w Niemczech.-dokument WZ, fakturę WDT, specyfikację do tej faktury, oraz potwierdzenie dostawy do klientów, do których sprzedawane będą wyroby firmy A ze składu B. Dokumenty te wystawiane będą w momencie sprzedaży wyrobów ze składu. Do rozliczenia podatkowego firma A przedstawiać będzie: CMR (dla grupy towarów wywiezionych wcześniej do składu firmy B, oraz potwierdzone przez klienta fakturę WDT, specyfikację do tej faktury oraz potwierdzenie dostawy.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right