Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 02.06.2005, sygn. 1473/WV/443/92/57/2005/AN, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1473/WV/443/92/57/2005/AN

Czy przesunięcie towaru będącego własnością spółki A pomiędzy własnym magazynem a składem fabrycznym na terenie Niemiec powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku VAT?Czy obowiązek podatkowy od importu usług świadczonych na terenie Niemiec będzie spoczywał na firmie A?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE


Na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r - Ordynacja podatkowa (tekst jednolity: Dz. U. z 2005 r Nr 8, poz. 60) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 02 marca 2005r (data wpływu do tut. urzędu) żądającego udzielenia pisemnej interpretacji w zakresie stosowania przepisów art. 2 ust. 9, art. 11 ust. 1, art. 13 ust. 3, art. 17 ust. 1 pkt.4, art. 22 ust. 1 i ust. 2, art. 27, art. 28 ustawy z dnia 11 marca 2004r o podatku od towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2004r Nr 54, poz. 535 ze zm.) oraz § 4, § 4a - § 4c Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 97, poz. 970 ze zm.)
NACZELNIK TRZECIEGO MAZOWIECKIEGO URZĘDU SKARBOWEGO W RADOMIU


- stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy jest nieprawidłowe.


UZASADNIENIE

Czy przesunięcie towaru będącego własnością spółki A pomiędzy własnym magazynem a składem fabrycznym na terenie Niemiec powoduje powstanie obowiązku podatkowego w podatku VAT?Czy obowiązek podatkowy od importu usług świadczonych na terenie Niemiec będzie spoczywał na firmie A? Firma A planuje sprzedaż swoich wyrobów na terenie Niemiec za pośrednictwem dwóch firm niemieckich: l.B - dystrybutora, która będzie świadczyć następujące usługi:-odbieranie wyrobów z firmy A w Polsce i przewóz do swoich składów wNiemczech,-magazynowanie wyrobów firmy A na swoich składach,-ubezpieczenie wyrobów firmy A,-konfekcjonowanie wyrobów firmy A,-wywóz wyrobów do klientów na terenie Niemiec,Wyroby znajdujące się na składzie firmy B są własnością firmy A.Firma B wystawiać będzie fakturę po wysyłce do klienta w wysokości 120 euro/paletę za w/w usługi. 2.Firmy C - firmy marketingowej - przedstawiciela firmy A w Niemczech, która będzie świadczyć następujące usługi:-współpraca z firmą B w zakresie dystrybucji, t.j. pilnowanie ilości zmagazynowanych wyrobów i jakości usług świadczonych przez firmę B,-poszukiwanie klientów na terenie Niemiec. Przekazywanie informacji i zamówień do Polski, do firmy A od klientów niemieckich,-pilnowanie wysyłki towarów z magazynów firmy B do klientów niemieckich,-świadczenie usług marketingowych, t.j. udział w targach, organizacja ekspozycji firmy A w sklepach w Niemczech Firma C wystawiać będzie fakturę za swoje usługi po sprzedaży wyrobów przez firmę A Firma A wystawiać będzie:-dokument MM (przesunięcia magazynowego wyrobów firmy A do składów w firmie B). Transport potwierdzony będzie dokumentem CMR. Dokumenty te będą wystawiane w momencie transportu z firmy A w Polsce do składu firmy B w Niemczech.-dokument WZ, fakturę WDT, specyfikację do tej faktury, oraz potwierdzenie dostawy do klientów, do których sprzedawane będą wyroby firmy A ze składu B. Dokumenty te wystawiane będą w momencie sprzedaży wyrobów ze składu. Do rozliczenia podatkowego firma A przedstawiać będzie: CMR (dla grupy towarów wywiezionych wcześniej do składu firmy B, oraz potwierdzone przez klienta fakturę WDT, specyfikację do tej faktury oraz potwierdzenie dostawy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00