Interpretacja
Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 14.02.2005, sygn. US.VI/443-5/05, Urząd Skarbowy w Mielcu, sygn. US.VI/443-5/05
Czy kaucja zwrotna pobierana jako zabezpieczenie umów kupna-sprzedaży samochodów i umów najmu samochodów, w przypadku gdy po realizacji umowy jest zarachowywana zgodnie z wnioskiem kontrahenta na poczet ceny nabycia, rodzi obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług?
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Mielcu działając na podstawie art. 14a § 1 i § 4 ustawy z dnia 29.08.1997 r. - Ordynacja podatkowa (j. t. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60) - po rozpatrzeniu wniosku Spółki z dnia 11.01.2005 r. w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług postanawia uznać, iż przedstawione we wniosku stanowisko w zakresie braku obowiązku opodatkowania kaucji zwrotnej pobieranej jako zabezpieczenie umów kupna-sprzedaży samochodów i umów najmu samochodów (wypożyczalnia samochodów), w przypadku gdy po realizacji umowy jest zarachowywana zgodnie z wnioskiem kontrahenta na poczet ceny nabycia ?
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right