Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 14.11.2005, sygn. PD-1/i/4218-28/05, Izba Skarbowa w Krakowie, sygn. PD-1/i/4218-28/05

Według jakiego kursu, dla potrzeb podatku dochodowego od osób prawnych, winna być przeliczona wyrażona w euro kwota otrzymanej od kontrahenta zagranicznego premii pieniężnej, będącej formą rabatu pomniejszającego cenę sprzedaży towarów?

Pytanie podatnika

DECYZJA

Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie, po rozpatrzeniu zażalenia Spółki z dnia 30 sierpnia 2005 r. znak: (...), na postanowienie Naczelnika Małopolskiego Urzędu Skarbowego z dnia 23 sierpnia 2005 r. Nr DP1/423-32/05/59325, w sprawie udzielenia pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, działając na podstawie art. 14b § 5 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tekst jedn. Dz. U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60 ze zm.)zmienia przedmiotowe postanowienie uznając, że zawarta w nim ocena prawna stanu faktycznego przedstawionego we wniosku jest nieprawidłowa.

UZASADNIENIE

Wnioskiem z dnia 1 lipca 2005 r. Spółka wystąpiła do Naczelnika Małopolskiego Urzędu Skarbowego o wydanie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego. Wnosząc zapytanie Spółka przedstawiła następujący stan faktyczny. Wieloletni kontrahenci Spółki, posiadający siedziby w krajach Unii Europejskiej, zawarli ze Spółką umowy w sprawie przyznania Spółce rocznej nagrody (premii pieniężnej), której wysokość uzależniona jest od dokonania przez Spółkę zakupów towarów w określonej ilości (o określonej wartości). Po zakończeniu okresu obliczeniowego, zazwyczaj w grudniu danego roku lub w styczniu roku następnego, Spółka otrzymuje od kontrahentów informacje o przyznaniu premii pieniężnej należnej za dany rok oraz jej wysokości wyrażonej w EURO. Dla potrzeb podatku od towarów i usług nabycie towarów od wskazanych wyżej kontrahentów deklarowane jest jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, o którym mowa w art. 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Z uwagi na to, że kwoty przyznanych premii pieniężnych dają się przyporządkować do konkretnych transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Spółka potraktowała udzielone premie pieniężne jako rabaty pomniejszające cenę sprzedaży towarów i wystawiła zbiorczo - w odniesieniu do faktur wystawionych przez danego dostawcę - stosowne wewnętrzne faktury korygujące.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00