Interpretacja
Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 22.10.2004, sygn. PP-II/443-104/2004, Pierwszy Urząd Skarbowy w Koszalinie, sygn. PP-II/443-104/2004
1. Czy z tytułu dzierżawy majątku osobistego powstanie obowiązek wystawienia dzierżawcy w każdym miesiącu rachunku czy wystarczy zawarta umowa dzierżawy? 2. Jeżeli istnieje obowiązek wystawienia rachunku z tytułu dzierżawy majątku osobistego, to czy do kwoty netto należy doliczyć podatek VAT? 3. Jeżeli istnieje obowiązek naliczania podatku VAT z tytułu dzierżawy, to kiedy należy go odprowadzić w przypadku, gdy dzierżawca płaci z opóźnieniem? Co należy zrobić z naliczonym podatkiem VAT, kiedy dzierżawca za dany okres dzierżawy nie zapłaci? 4. Od kiedy liczy się przychód z tytułu dzierżawy: czy powstaje on z chwilą wystawienia rachunku (jeżeli istnieje obowiązek jego wystawienia), czy po otrzymaniu pieniędzy od dzierżawcy?
Działając na podstawie art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137 poz. 926 ze zm.) Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Koszalinie na pisemne zapytanie podatnika udziela informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego i stwierdza, co następuje.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right