Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 19.05.2004, sygn. 1MUS-1471/DPD/423/80/04/MŻ, Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie, sygn. 1MUS-1471/DPD/423/80/04/MŻ

Czy zasadne jest zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów różnicy pomiędzy kursem waluty z dnia przewalutowania, a kursem waluty z dnia zaciągnięcia kredytu, powstałej w wyniku zmiany umowy kredytowej?

Pytanie podatnika

Na podstawie art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137 poz. 926 ze zm.) Naczelnik Urzędu Skarbowego, odpowiadając na pisemne zapytanie Spółki w sprawie stosowanie przepisów prawa podatkowego, informuje: Zgodnie z przedstawionym w piśmie stanem faktycznym, w grudniu 2000 r. Spółka zawarła umowę z Bankiem, na mocy której Bank udzielił Spółce kredyt denominowany w euro. Dnia 22 grudnia 2003 r. Strony podpisały aneks do wspomnianej umowy, dokonując zmian w jej treści. Zgodnie z jedną ze zmian zadłużenie Spółki z tytułu w/w kredytu zostało przeliczone z euro na złotówki (Bank dokonał przewalutowania aktualnego zadłużenia kredytobiorcy z EUR na PLN). W związku z powyższym Spółka uważa za uzasadnione zaliczenie różnicy pomiędzy kursem waluty z dnia przewalutowania, a kursem waluty z dnia zaciągnięcia kredytu powstałej w wyniku przeliczenie kredytu z euro na złotówki do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U z 2000 r. Nr 54, poz 654 ze zm. - dalej ustawa o pdop) i zwraca się o potwierdzenie swojego stanowiska.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00