Interpretacja
Informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego z dnia 11.12.2003, sygn. PD 3/415/18-a/03, Urząd Skarbowy w Elblągu, sygn. PD 3/415/18-a/03
1. czy w sytuacji notarialnego zniesienia współwłasności i wyodrębnienia lokali poniesione dodatkowe koszty robót związane z zakończeniem budowy, które umożliwią oddanie budynku do użytkowania mogą być odliczone przez osoby, które nabyły w 2000 roku prawo do ulgi budowlanej z tytułu budowy mieszkań na wynajnem oraz2. czy koszty budowy kotłowni, po uzyskaniu pozwolenia na budowę będą mogły odliczyć w 2003 roku roku od przychodu osoby, które nabyły prawo do ulgi budowlanej na mocy art. 26 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Elblągu działając na podstawie art. 14 a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.), w nawiązaniu do pisma z dnia 03.06.2003 roku, w którym udzielono pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego, uzupełnia powyższą informację i wyjaśnia co następuje.
Z treści pisma Podatniczki wynika, iż w 2000 roku rozpoczęła (z innymi właścicielami) budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego (ponad 5 mieszkań) z przeznaczeniem znajdujących się w nim lokalami na wynajem. Budowa została powierzona inwestorowi zastępczemu, który nie wywiązał się z umownego terminu. Wobec zaistniałej sytuacji, zachodziła konieczność zniesienia współwłasności i wyodrębnienie lokali mieszkalnych (umowa notarialna zawarta w dniu 10.03.2003 roku pomiędzy wszystkimi współwłaścicielami-inwestorami w celu traktowania inwestora zastępczego tylko jako właściciela mieszkań, który ponosić będzie również koszty zakończenia budowy budynku). Roboty, które pozostały do wykonania uniemożliwiają uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right