Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 18 czerwca 2008 r., sygn. KIO/UZP 545/08

Zamawiający oczekiwał wykazania, iż wykonawca dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, z wyszczególnieniem przewidywanych dla nich zakresów czynności w ramach realizacji zamówienia. Zapis „zakresy czynności” nie może być utożsamiany z przypisaniem konkretnym osobom szczegółowych czynności. Zakres czynności to możliwie jak najdokładniejsze i całkowite określenie granic odpowiedzialności poszczególnych osób za dany fragment zamówienia. Zakres nigdy nie określa konkretnych zadań mających na celu realizację zamówienia. Z tego też względu przedstawienie w wykazie jedynie zadań, za które odpowiadają kierownik zespołu oraz poszczególni eksperci należy uznać za wystarczające i spełniające warunek postawiony przez Zamawiającego.

[...]

Izba ustaliła następujący stan faktyczny:

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie na terenie Miasta Tychy kompleksowych badań zachowań komunikacyjnych ludności - Kompleksowych Badań Ruchu oraz opracowanie Studium Komunikacyjnego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera pkt 1 SIWZ.

W pkt 1.3 Zamawiający zdefiniował sposób badania ruchu zewnętrznego. Wskazał, że kordon stanowi linia zamknięta - granica miasta, wyodrębniająca wewnętrzny oraz zewnętrzny obszar badania. Punkty kordonowe wyznacza się w miejscach przecięcia się wszystkich istotnych ciągów komunikacyjnych, z punktu widzenia natężenia ruchu lub wielkości potoków pasażerskich, z granicą obszaru badania. Dobór punktów pomiarowych dla kordonu drogowego uwarunkowany jest wymogami bezpieczeństwa ruchu. Dlatego w określonych sytuacjach uzasadnione są przesunięcia lokalizacji punktów w stosunku dogranic obszaru badania. Badania mają charakter ankiety. Służą zebraniu informacji o charakterystykach ruchu pojazdów przekraczających granice obszaru miasta w typowym dniu roboczym - rodzaj pojazdu, jego numer rejestracyjny, relacja podróży (ruch tranzytowy, źródłowo-docelowy), liczba osób w pojeździe itp. Badania należy przeprowadzić w co najmniej dwóch okresach czterogodzinnych szczytu porannego i popołudniowego. Dla uzyskania odpowiednio wysokiej wiarygodności wyników badania dla przekrojów silnie obciążonych ruchem (zakłada się co najmniej 20-30% udział takich przekrojów w trakcie badania) Zamawiający wymagał zastosowania technik zapisu rejestracji pojazdów metodą wideo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00