Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok SN z dnia 24 marca 1999 r. sygn. I PKN 632/98

Przy ocenie mocy i wiarygodności dowodów sąd bierze pod rozwagę nie tylko „materiał dowodowy”, ale także wyjaśnienia informacyjne stron, oświadczenia, zarzuty przez nie zgłaszane, zachowanie się stron podczas procesu przejawiające się np. w odmowie lub utrudnieniach w przeprowadzeniu dowo­dów, itp., stanowiące „zebrany materiał” w rozumieniu art. 233 § 1 KPC.

Przewodniczący: SSN Walerian Sanetra

Sędziowie SN: Józef Iwulski, Jadwiga Skibińska-Adamowicz (sprawozdawca)

Sąd Najwyższy, po rozpoznaniu w dniu 24 marca 1999 r. sprawy z powództwa Jana G. przeciwko Zakładom Mięsnym „J.” SA w J. o przywrócenie do pracy, na skutek kasacji strony pozwanej od wyroku Sądu Wojewódzkiego-Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Przemyślu z dnia 15 maja 1998 r. [...]

uchylił zaskarżony wyrok w punkcie II i w tym zakresie przekazał sprawę Sądowi Okręgowemu w Przemyślu do ponownego rozpoznania i orzeczenia o kosz­tach postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Sąd Rejonowy-Sąd Pracy w Jarosławiu wyrokiem z dnia 5 marca 1998 r. przywrócił Jana G. do pracy w Zakładach Mięsnych „J.” SA w J. na poprzednich wa­runkach i zasądził od strony pozwanej na rzecz powoda wynagrodzenie za czas po­zostawania bez pracy za okres 3 miesięcy pod warunkiem podjęcia pracy w terminie 7 dni od daty prawomocności wyroku, a także zasądził na jego rzecz kwotę 1.000 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00