Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Uchwała SN z dnia 30 grudnia 1992 r., sygn. III CZP 155/92

Sąd Najwyższy w sprawie z powództwa „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w G. przeciwko Dariuszowi C. o eksmisję po rozpoznaniu na posiedzeniu jawnym zagadnienia prawnego przekazanego przez Sąd Wojewódzki w Toruniu postanowieniem z dnia 9 października 1992 r. I Cr 217/92 do rozstrzygnięcia w trybie art. 391 k.p.c.:

„Czy mieszkanie zakładowe może zmienić swój charakter i na jaki w sytuacji, gdy pracownik na podstawie umowy pokrył żądany koszt budowy tego mieszkania?”

podjął następującą uchwałę:

Ustalenie, w umowie zawartej przez zakład pracy z pracownikiem, udziału pracownika w kosztach budowy mieszkania zakładowego, oddanego w najem temu pracownikowi, pozostaje bez wpływu na stan prawny tego mieszkania.

Uzasadnienie

W uwzględnieniu żądania powodowej Spółdzielni Spożywców „Społem” Sąd Rejonowy w Grudziądzu wyrokiem z 7.V.1992 r. I C. 238/92 nakazał pozwanemu Dariuszowi C., aby wraz z domownikami opuścił, opróżnił, a następnie oddał w posiadanie powódki mieszkanie zakładowe położone w G. przy ul. K. 3/18, składające się z 3 pokoi i przynależności, oraz zasądził od pozwanego na rzecz strony powodowej kwotę 407.000 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00