Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 14 lipca 2020 r., sygn. I OSK 2330/19

Policja

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Olga Małgorzata Borowiec Sędzia NSA Olga Żurawska-Matusiak (spr.) Sędzia del. WSA Mariusz Kotulski po rozpoznaniu w dniu 14 lipca 2020 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej P. F. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 2 kwietnia 2019 r. sygn. akt II SA/Wa 1846/18 w sprawie ze skargi P. F. na orzeczenie Centralnej Komisji Lekarskiej z dnia [...] lipca 2018 r., nr [...] w przedmiocie zdolności do służby w Policji oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z 2 kwietnia 2019 r., sygn. akt II SA/Wa 1846/18 oddalił skargę P. F. (dalej: "skarżący") na orzeczenie Centralnej Komisji Lekarskiej z [...] lipca 2018 r., nr [...] w przedmiocie zdolności do służby w Policji.

Powyższy wyrok został wydany w następującym stanie faktycznym sprawy.

Orzeczeniem Opolskiej Rejonowej Komisji Lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych z [...] kwietnia 2018 r., nr [...] skarżący został uznany za niezdolnego do służby w Policji (kategoria "N"), ze względu na rozpoznanie zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa w odcinku lędźwiowo krzyżowym [§ 55 pkt 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19 grudnia 2014 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu (Dz. U. 2014, poz. 1898)] oraz obustronnego niedosłuchu dla częstotliwości wysokich (§ 20 pkt 2 ww. rozporządzenia).

Pismem z 20 kwietnia 2018 r. skarżący złożył odwołanie od ww. orzeczenia.

Centralna Komisja Lekarska orzeczeniem z [...] lipca 2018 r., nr [...], utrzymała w mocy powyższe orzeczenie.

W uzasadnieniu organ wskazał, że na podstawie pełnej dokumentacji orzeczniczo-lekarskiej oraz przeprowadzonych badań, rozpoznano u skarżącego zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego oraz obustronny niedosłuch dla częstotliwości wysokich, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19 grudnia 2014 r. powodują niezdolność do służby w Policji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00