Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 19 marca 2019 r., sygn. II GSK 657/17

Gry losowe

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Dorota Dąbek Sędzia NSA Mirosław Trzecki Sędzia del. NSA Stanisław Śliwa (spr.) Protokolant asystent sędziego Elżbieta Jabłońska-Gorzelak po rozpoznaniu w dniu 19 marca 2019 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. Sp. z o.o. w A. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 10 listopada 2016 r. sygn. akt III SA/Lu 575/16 w sprawie ze skargi A. Sp. z o.o. w A. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w A. z dnia [...] lutego 2016 r. nr [...] w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od A. Sp. z o.o. w A. na rzecz Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w A. 4050 (cztery tysiące pięćdziesiąt) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 listopada 2016 r., sygn. akt III SA/Lu 575/16, Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) w Lublinie oddalił skargę A. Sp. z o.o. z siedzibą w A. (dalej także "Spółka") na decyzję Dyrektora Izby Celnej (DIC) w A. z dnia [...] lutego 2016 r. w przedmiocie kary pieniężnej z tytułu urządzania gier na automatach poza kasynem gry.

Orzeczenie wydano w następujących okolicznościach sprawy.

W dniu [...] września 2014 r. funkcjonariusze Urzędu Celnego w A. przeprowadzili kontrolę w zakresie przestrzegania przepisów ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. Nr 201, poz. 1540 z późn. zm., dalej: u.g.h.) w lokalu o nazwie "[A.]" w A.. W jej wyniku stwierdzono, że w lokalu znajduje się 11 urządzeń do gier należących do A. Sp. z o.o. w A.. Urządzenia te były włączone i gotowe do gry. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w postaci: oględzin urządzeń, eksperymentu, zeznań świadków i opinii biegłego stwierdzono, że przedmiotowe urządzenia to urządzenia elektroniczne. Były na nich urządzane gry o wygrane rzeczowe. Ponadto, gry miały charakter losowy, niezależny od umiejętności grającego. W oparciu o powyższe Naczelnik Urzędu Celnego (NUC) w A. stwierdził, że spełnione zostały przesłanki uznania gry jako gry na automacie, określone w art. 2 ust. 3 i ust. 4 u.g.h. i decyzją

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00