Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 6 kwietnia 2017 r., sygn. I GSK 808/15

Należy zauważyć, że znaczenie słowa "wywar" można zdefiniować wyłącznie na podstawie wykładni językowej, która jednak nie daje wystarczającej podstawy do ustalenia rzeczywistych składników i sposobu w jaki swój wywar sporządza skarżący.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Zofia Przegalińska Sędzia NSA Ludmiła Jajkiewicz Sędzia del. WSA Joanna Tarno (spr.) Protokolant starszy asystent sędziego Karolina Mamcarz po rozpoznaniu w dniu 6 kwietnia 2017 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej D. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie z dnia 3 grudnia 2014 r. sygn. akt I SA/Lu 615/14 w sprawie ze skargi D. S. na postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w przedmiocie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego 1. oddala skargę kasacyjną; 2. zasądza od D. S. na rzecz Szefa Krajowej Administracji Skarbowej 180 (sto osiemdziesiąt) złotych tytułem kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 3 grudnia 2014 r., sygn. akt I SA/Lu 615/14, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie oddalił skargę D. S. na postanowienie Ministra Finansów z dnia [...] maja 2014 r., w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania dotyczącego pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego.

W uzasadnieniu Sąd wskazał, że we wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej wnioskodawca przedstawił okoliczności, w których nabywa/wchodzi w posiadanie tytoniu, m.in. czasem przeszukuje publiczne popielniczki, śmietniki, by pozyskać zalegający tam w różnych formach i kształtach, o różnym stanie przetworzenia tytoń wiadomego i niewiadomego pochodzenia, który nie jest połączony z żywą rośliną. Następnie na swój własny użytek sporządza z tytoniu wywar przeciwko szkodnikom.

W tych okolicznościach wnioskodawca zapytał czy tytoń, który nie jest połączony z żywą rośliną i jest przeznaczony na wywar przeciwko szkodnikom jest suszem tytoniowym w rozumieniu ustawy o podatku akcyzowym oraz czy zgodnie z wymienioną ustawą wywar ten jest wyrobem tytoniowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00