Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 11 lutego 2016 r., sygn. I OSK 1558/14

Skutki ekonomiczne lub gospodarcze, które wywołuje decyzja uznana za rażąco naruszającą prawo, to skutki niemożliwe do zaakceptowania z punktu widzenia wymagań praworządności, ich wystąpienie powoduje, że nie jest możliwe zaakceptowanie decyzji jako aktu wydanego przez organy praworządnego państwa.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Zbigniew Ślusarczyk (spr.) Sędziowie: Sędzia NSA Wiesław Morys Sędzia del. NSA Leszek Kiermaszek Protokolant asystent sędziego Dominika Sasin-Knothe po rozpoznaniu w dniu 11 lutego 2016 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Komendanta Głównego Policji od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 2 kwietnia 2014 r. sygn. akt II SA/Wa 1670/13 w sprawie ze skargi S.J. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lipca 2013 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności rozkazu personalnego ustalenia procentowego wzrostu uposażenia z tytułu wysługi lat oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 2 kwietnia 2014 r. sygn. akt II SA/Wa 1670/13 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, po rozpoznaniu skargi S.J., uchylił decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lipca 2013 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności rozkazu personalnego w sprawie ustalenia procentowego wzrostu uposażenia z tytułu wysługi lat oraz poprzedzającą ją decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] maja 2013 r. nr [...].

W uzasadnieniu Sąd I instancji wskazał, że decyzją z dnia [...] maja 2013 r. Komendant Główny Policji, na podstawie art. 156 § 1 pkt 2 w związku z art. 157 § 1 oraz art. 158 k.p.a., stwierdził nieważność rozkazu personalnego Komendanta Stołecznego Policji z dnia [...] maja 2004 r. ustalającego procentową wysokości wzrostu uposażenia zasadniczego policjanta z tytułu wysługi lat na dzień 21 maja 2001 r. z powodu niespełnienia wszystkich wymaganych prawem przesłanek do uzyskania tego uprawnienia i nieprawidłowo ustalonej daty nabycia tego prawa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00