Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 2 lutego 2016 r., sygn. I OSK 1693/14

Zastosowanie przepisu prawa wymaga jego interpretacji i subsumcji do konkretnego stanu faktycznego, nie może być mowy o rażącym naruszeniu prawa.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Joanna Runge-Lissowska, Sędzia NSA Izabella Kulig-Maciszewska (spr.), Sędzia del. WSA Iwona Kosińska, Protokolant starszy asystent sędziego Piotr Baryga, po rozpoznaniu w dniu 2 lutego 2016 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Komendanta Głównego Policji od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 kwietnia 2014 r. sygn. akt II SA/Wa 1560/13 w sprawie ze skargi P. K. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] czerwca 2013 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji 1. oddala skargę kasacyjną, 2. oddala wniosek P. K. o zwrot kosztów postępowania kasacyjnego

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 10 kwietnia 2014 r., sygn. akt II SA/Wa 1560/13 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu na rozprawie skargi P. K. uchylił decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] czerwca 2013 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji i utrzymany nią w mocy rozkaz personalny nr [...] Komendanta Stołecznego Policji z dnia [...] kwietnia 2013 r. oraz stwierdził, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości.

Wyrok zapadł w następującym stanie faktycznym i prawnym sprawy.

Rozkazem personalnym z dnia [...] października 2011 r. nr [...] Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim, ustalił asp. P. K. na dzień przyjęcia do służby w Policji, tj. na dzień 22 listopada 1999 r., łącznie 4 lata, 3 miesiące i 21 dni, w tym służbę w Policji - 1 dzień, okres pracy w gospodarstwie rolnym - 4 lata, 3 miesiące, 20 dni, ustalając procentową wysokość wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat na dzień 22 listopada 1999 r. w wysokości 4 %. Rozstrzygnięcie to zostało doręczone stronie w dniu 26 października 2011 r. i uzyskało przymiot ostateczności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00