Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 7 października 2015 r., sygn. I OSK 1300/15

Subiektywne przekonanie strony i brak zgody na ocenę prawną, zawartą w uzasadnieniu zaskarżonego orzeczenia nie może prowadzić do jego uchylenia lub zmiany. Do tego niezbędne jest bowiem wykazanie, że zaskarżone orzeczenie jest dotknięte uchybieniem lub uchybieniami, uznanymi przez ustawodawcę za podstawy kasacyjne. Ponadto, nawet gdyby przyjąć zarzut lakoniczności uzasadnienia, to fakt, że nie jest ono obszerne, nie miał w niniejszym stanie faktycznym wpływu na wynik sprawy.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Irena Kamińska Sędziowie: Sędzia NSA Jan Paweł Tarno (spr.) Sędzia del. WSA Iwona Bogucka Protokolant asystent sędziego Aleksander Jakubowski po rozpoznaniu w dniu 7 października 2015 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej S. Ł. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 stycznia 2015 r. sygn. akt II SA/Wa 518/14 w sprawie ze skargi S. Ł. na decyzję Odwoławczej Komisji Stypendialnej Politechniki Warszawskiej z dnia [...] stycznia 2014 r. nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania stypendium rektora dla najlepszych studentów 1) oddala skargę kasacyjną; 2) zasądza od S. Ł. na rzecz Politechniki Warszawskiej kwotę 120 (sto dwadzieścia) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

Wyrokiem z 16 stycznia 2015 r., II SA/Wa 518/14 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę S. Ł. na decyzję Odwoławczej Komisji Stypendialnej Politechniki Warszawskiej z [...] stycznia 2014 r., nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania stypendium rektora dla najlepszych studentów.

W uzasadnieniu Sąd stwierdził, że zgodnie z art. 175 § 2 i 4 ustawy z dnia 27 lipca 2005 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 572 ze zm.), stypendium rektora dla najlepszych studentów jest przyznawane na wniosek studenta przez rektora. Na wniosek właściwego organu samorządu studenckiego kierownik podstawowej jednostki organizacyjnej lub rektor przekazują uprawnienia w zakresie przyznawania stypendium, w tym stypendium rektora dla najlepszych studentów odpowiednio komisji stypendialnej lub odwoławczej komisji stypendialnej. Stosownie zaś do art. 181 ust. 1 ustawy, stypendium rektora dla najlepszych studentów może otrzymać student, który uzyskał za rok studiów wysoką średnią ocen lub posiada osiągnięcia naukowe, artystyczne lub wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00