Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 10 kwietnia 2015 r., sygn. I OSK 2646/13

Istota zagadnienia wstępnego polega na tym m.in., że postępowanie w jego zakresie powinno być w toku i nie zostało jeszcze rozstrzygnięte oraz bez rozstrzygnięcia takiego zagadnienia nie jest możliwe wydanie decyzji. Natomiast to, że wynik innego postępowania może mieć wpływ na treść decyzji, nie przesądza o istnieniu zagadnienia wstępnego.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: Sędzia NSA Marek Stojanowski Sędziowie: Sędzia NSA Paweł Miładowski (spr.) Sędzia del. WSA Agnieszka Miernik Protokolant st. asystent sędziego Dorota Kozub - Marciniak po rozpoznaniu w dniu 10 kwietnia 2015 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej J. F. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 19 czerwca 2012 r. sygn. akt III SA/Kr 664/11 w sprawie ze skargi J. F. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] marca 2011 r. nr [...] w przedmiocie uznania za osobę bezrobotną i przyznania prawa do zasiłku oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 19 czerwca 2012 r., sygn. akt III SA/Kr 664/11, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, oddalił skargę J. F. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] marca 2011 r., nr [...], w przedmiocie uznania za osobę bezrobotną i przyznania prawa do zasiłku. W uzasadnieniu wyroku Sąd przytoczył następujące okoliczności faktyczne i prawne sprawy.

Decyzją z dnia [...] października 2005 r., znak: [...], Starosta L. uznał J. F. za osobę bezrobotną od dnia 19 października 2005 r. i odmówił mu przyznania prawa do zasiłku.

Z uzasadnienia rozstrzygnięcia wynikało, że w dniu 19 października 2005 r. skarżący zarejestrował się w Powiatowym Urzędzie Pracy w L.. W dniu rejestracji skarżący spełniał warunki do uznania za osobę bezrobotną, nie spełniał natomiast przesłanek do przyznania zasiłku dla bezrobotnych. Ze świadectwa pracy z 11 października 2005 r., wystawionego przez firmę "S.", wynikało bowiem, że stosunek pracy ustał dnia 7 października 2005 r. w wyniku rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy skarżącego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00