Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 29 lipca 2014 r., sygn. II OSK 394/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Paweł Miładowski Sędziowie NSA Leszek Kamiński del. WSA Wanda Zielińska-Baran (spr.) Protokolant starszy sekretarz sądowy Agnieszka Kuberska-Pellegrino po rozpoznaniu w dniu 29 lipca 2014r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej M. O. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 18 lipca 2012 r. sygn. akt III SA/Kr 1548/11 w sprawie ze skargi M. O. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] października 2011 r. nr [...] w przedmiocie wymeldowania oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 18 lipca 2012 r., sygn. akt. III SA/Kr 1548/11, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie oddalił skargę M. O. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] października 2011 r., nr [...], w przedmiocie wymeldowania.

Sąd I instancji za podstawę rozstrzygnięcia przyjął następujące ustalenia:

Decyzją z dnia [...] maja 2011 r., znak: [...], Prezydent Miasta K. orzekł o wymeldowaniu M. O. z pobytu stałego z lokalu nr [...] przy ul. [...] w K.. Organ pierwszej instancji podniósł, że w dniu 15 listopada 2010r. zostało wszczęte na wniosek M. L. postępowanie administracyjne w sprawie o wymeldowanie skarżącego M. O. z pobytu stałego z lokalu przy ul. [...] w K.. Wnioskodawca uzasadniając wniosek podał, iż względem skarżącego Sąd Rejonowy [...] w K., sygn. akt [...], orzekł o eksmisji z przedmiotowego lokalu bez prawa do lokalu socjalnego oraz w dniu 20 października 2010 r. Komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym [...] w K. przeprowadził skuteczną eksmisję z omamianego lokalu.

Odwołanie od powyższej decyzji wniósł M. O. zarzucając jej obrazę przepisów prawa administracyjnego. Skarżący podkreślił, iż opuszczenie lokalu nie było dobrowolne (zatrzymanie nastąpiło w miejscu pobytu stałego) i nie ma charakteru trwałego. W ocenie skarżącego przeprowadzona przez komornika sądowego eksmisja była bezprawna, a lokal tymczasowy przy ul. [...] w K., który został przyznany skarżącemu, zajmują obecnie inni lokatorzy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00