Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 20 marca 2014 r., sygn. II GSK 2095/12

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Cezary Pryca (spr.) Sędzia NSA Magdalena Bosakirska Sędzia NSA Wojciech Kręcisz Protokolant Patrycja Kozłowska po rozpoznaniu w dniu 20 marca 2014 r. na rozprawie w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej A. N.-T. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. z dnia 7 marca 2012 r. sygn. akt VI SA/Wa 2344/11 w sprawie ze skargi A. N.-T. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] września 2011 r. nr [...] w przedmiocie ustalenia prawa do świadczeń opieki zdrowotnej oddala skargę kasacyjną.

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w W. wyrokiem z 7 marca 2012r., sygn. akt VI SA/Wa 2344/11, oddalił skargę A. N.-T. na decyzję Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia [...] września 2011 r., nr [...], w przedmiocie ustalenia prawa do świadczeń opieki zdrowotnej.

Sąd I instancji orzekał w następującym stanie faktycznym i prawnym:

A. N.-T. (dalej: skarżąca) wnioskiem z [...] grudnia 2010 r., zwróciła się do Dyrektora M. Oddziału Wojewódzkiego NFZ w W. o wydanie, w trybie art. 109 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. Nr 164, poz. 1027 ze zm. dalej: ustawa o świadczeniach ), decyzji w przedmiocie ustalenia prawa do świadczeń skarżącej obejmującego uprawnienie do terapii wykonywanej w ramach programu zdrowotnego "Leczenie stwardnienia rozsianego". We wniosku skarżąca stwierdziła, że planuje podjąć starania o urodzenie dziecka, tym samym ewentualna ciąża będzie wiązała się z koniecznością wykluczenia z udziału w programie zdrowotnym leczenia immunomodulacyjnego, gdyż w programie zdrowotnym przyjęto ciążę, jako kryterium dyskwalifikujące z dalszego leczenia. Jednocześnie skarżąca podniosła, że została poddana terapii interferonowej prowadzonej przez Instytut Psychiatrii i Neurologii w W. i leczenie to, przynosi pozytywne efekty

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00