Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 17 września 2014 r., sygn. I FSK 1371/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Grażyna Jarmasz, Sędzia NSA Maria Dożynkiewicz (sprawozdawca), Sędzia NSA Ryszard Pęk, Protokolant Krzysztof Zaleski, po rozpoznaniu w dniu 17 września 2014 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej A. spółki z o.o. z siedzibą w L. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z dnia 26 marca 2013 r., sygn. akt I SA/Łd 1561/12 w sprawie ze skargi A. spółki z o.o. z siedzibą w L. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 17 września 2012 r., nr ... w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżony wyrok, 2) uchyla zaskarżoną interpretację, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz A. spółki z o.o. z siedzibą w L. kwotę 440 (słownie: czterysta czterdzieści) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

Uzasadnienie

1. Zaskarżonym wyrokiem z 26 marca 2013 r., sygn. akt I SA/Łd 1561/12 Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi oddalił skargę A. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w L. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z 17 września 2012 r. nr ... w przedmiocie podatku od towarów i usług.

2. W uzasadnieniu Sąd ten wskazał, że we wniosku o interpretację przepisów prawa podatkowego dotyczącego podatku od towarów i usług spółka podała, że przedmiotem jej działalności jest między innymi: pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna, działalność obiektów służących poprawie kondycji fizycznej, działalność obiektów sportowych, restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne, ruchome placówki gastronomiczne, przygotowywanie i podawanie napojów. W ramach tej działalności spółka prowadzi sprzedaż biletów wstępu na basen, na saunę, biletów na basen i na saunę, biletów wstępu do korzystania z tężni solankowej, biletów do solarium, biletów do salonu masażu. Sprzedaż prowadzona jest w formie sprzedaży biletów wstępu, karnetów i kart abonamentowych. Spółka zadała pytanie, jaką stawką podatku VAT należy opodatkować usługi: a) sprzedaż biletów wstępu umożliwiających wejście i na basen i do świata saun (usługa łączona), b) sprzedaż biletów wstępu tylko do świata saun, c) sprzedaż biletów wstępu umożliwiających korzystanie z tężni solankowej, d) sprzedaż biletów do solarium, e) sprzedaż biletów do salonu masażu (nie ma masażu leczniczego).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00