Wyrok NSA z dnia 7 marca 2014 r., sygn. I FSK 504/13
Nie tylko wstęp do wesołego miasteczka, lecz także korzystanie z jego urządzeń jest objęte niższą stawką VAT.
Teza od Redakcji
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Artur Mudrecki, Sędzia NSA Roman Wiatrowski, Sędzia WSA del. Alojzy Skrodzki (sprawozdawca), Protokolant Katarzyna Nowik, po rozpoznaniu w dniu 7 marca 2014 r. na rozprawie w Izbie Finansowej skargi kasacyjnej Ministra Finansów od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie z dnia 22 listopada 2012 r. sygn. akt I SA/Rz 980/12 w sprawie ze skargi R. s.c. w G. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia 6 czerwca 2012 r. nr IBPP2/443-244/12/IK w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
1. Wyrok Sądu pierwszej instancji.
Zaskarżonym wyrokiem z 22 listopada 2012 r. (sygn. akt I SA/Rz 980/12) Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie uchylił wydaną wobec Skarżącej interpretację indywidualną Ministra Finansów z 6 czerwca 2012 r. w przedmiocie podatku od towarów i usług.
2. Przedstawiony przez Sąd pierwszej instancji tok postępowania.
2.1 Ze stanu sprawy przyjętego przez Sąd I instancji wynikało, że występując z wnioskiem o udzielenie tej interpretacji Skarżąca podała, iż jej działalność polega na prowadzeniu parku rozrywki obejmującego plac zabaw dla dzieci i park linowy. Na obiekty te są sprzedawane bilety wstępu o różnej wartości. W ramach biletu wstępu do parku rozrywki, dzieci i dorośli mogą korzystać z placu zabaw oraz torów linowych, w zależności od rodzaju wykupionego biletu. Usługi gastronomiczne działającego na terenie parku baru nie są uwzględnione w cenie biletu i są rozliczane oddzielnie.