Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 14 listopada 2013 r., sygn. II OSK 81/13

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Jerzy Bujko (spr.) Sędziowie NSA Arkadiusz Despot-Mładanowicz NSA Leszek Kamiński Protokolant asystent sędziego Marcin Rączka po rozpoznaniu w dniu 14 listopada 2013r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej sprawy ze skargi kasacyjnej K.M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 13 września 2012 r. sygn. akt II SA/Po 576/12 w sprawie ze skargi K.M. na uchwałę Rady Miejskiej w Kórniku z dnia 26 lipca 2011 r. nr XI/120/2011 w przedmiocie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 13 września 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu oddalił skargę K.M. na uchwałę Rady Miejskiej w Kórniku z dnia 26 lipca 2011 r. nr XI/120/2011 w przedmiocie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego.

W uzasadnieniu Sąd I instancji wskazał, że zaskarżoną uchwałą Rada Miejska w Kórniku przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu łącznika ekologicznego w obrębach geodezyjnych Kórnika, Kamionki, Szczytniki, Borówiec - w gminie Kórnik. Granice obszaru objętego planem zostały przedstawione na mapie stanowiącej załącznik graficzny do uchwały. Przed podjęciem uchwały przeprowadzono analizę zgodności przystąpienia do sporządzania miejscowego planu, oceniono stopień zgodności ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Kórnik, a także ustalono niezbędny zakres prac planistycznych. Wskazano również, że celem niniejszego planu miejscowego będzie określenie zasad zagospodarowania na obszarze objętym planem, w szczególności zapewnienie ochrony terenów o wysokich walorach przyrodniczych i krajobrazowych oraz o dużym znaczeniu dla gospodarki wodnej gminy, poprzez zakaz zabudowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00